امکان ارسال به تمامی نقاط کشور

هارد دیسک (HDD)

قیمت خرید هارد

خرید هارد دیسک

خرید هارددیسک یکی از اصلی‌ترین بخش‌های راه‌اندازی یک رایانه یا لپ‌تاپ است، زیرا آن را از حافظه داخلی آن جدا می‌کند و قابلیت ذخیره سازی بیشتری را به کاربر می‌دهد.

هرچندکه امروزه انواع هارددیسک‌ها و فضای ذخیره‌سازی مبتنی بر دیسک سخت، فشرده‌شده ، فلش و SSD موجود است، اما بعضی حجم بزرگتر و هزینه کمتری نیاز دارند و برای آن‌ها یک هارددیسک با حجم بالا مناسب خواهد بود.

پس از تعیین نوع هارددیسکی که به دنبال آن هستید، دیگر نکاتی که باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

۱. سرعت انتقال داده : با تعیین سرعت انتقال داده، شما می‌توانید مطمئن شوید که سرعت کپی و جابجایی فایل‌های شما مناسب است.

۲. کارایی هارد دیسک : برخی از هارددیسک‌ها از پس کارایی تکرار فشرده‌سازی، بالانسینگ درایو و غیره برآیند، بنابراین بهترین گزینه برای استفاده مداوم است.

۳. حداکثر فضای دسترسی : حداکثر فضای دسترسی هارد دیسک، که به عنوان فاصله بین داده‌ها شناخته می‌شود، نیز از طریق برخی از سیستم‌عامل‌ها کنترل می‌شود.

در نهایت، مهم‌ترین نکته این است که پیش از خرید هارددیسک، باید میزان یا نوع فضایی را که نیاز دارید را روشن کنید زیرا خرید یک هارددیسک با حجم بیشتر از نیاز شما ، هزینه‌ی بیشتری شامل می‌شود.

قیمت هارد دیسک

قیمت هارد دیسک از تعداد فاکتورهایی مانند ظرفیت ، سرعت انتقال داده ها ، حالت فنّی و برند های مختلفی که فروشگاه های قطعات کامپیوتر در اختیار دارند وابسته است.

به طور کلی ، هارد دیسک های با ظرفیتهای بزرگتر و سرعت انتقال داده های بیشتر همیشه گرانتر از هارد دیسک های شبکهای با ظرفیتهای کوچکتر و سرعت انتقال داده های کمتر هستند.

بر اساس تحقیقات اخیر، قیمت هارد دیسک ها در دسترس برندهای معتبر با ظرفیت 1 ترابایت می تواند از 55 دلار تا 90 دلار و قیمت هارد دیسک با ظرفیت 2 ترابایت می‌تواند از 70 دلار تا 120 دلار متغیر باشد. هارد دیسک های Solid State Drive (SSD) با نفوذ بیشتر در بازار ممکن است قیمت بیشتری در مقایسه با هارد دیسک های قدیمی باشند.

بنابراین، به عنوان مشتری، بهترین راه برای پیدا کردن بهترین قیمت برای هارد دیسک مد نظر شما تحقیق و مقایسه قیمت در فروشگاه های مختلف برای یافتن بهترین معامله است.

نمایش 1–52 از 96 نتیجه

.